No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.
- Leírás:
Csillagtúra Akhal Teke lovakon – egyedi nyergekben – a Tisza és a puszták vidékén.
Az ópusztaszeri Feszty-körkép és a Nemzeti Történeti Emlékpark megtekintésével, szürkegulya-és Akhal Teke méneslátogatással.Szállás eredeti kazak és mongol JURTÁKBAN.
Összefoglaló: Akhal Teke lovakon – egyedi nyergekben – a Tisza és a puszták vidékén. Az ópusztaszeri Feszty-körkép és a Nemzeti Történeti Emlékpark megtekintésével, szürkegulya-és Akhal Teke méneslátogatással. Szállás eredeti kazak és mongol JURTÁKBAN.
Megegyezés szerint néhány napra is van lehetőség csatlakozni!
A lóval töltött szabadidőnek kétségtelenül a túralovaglás a csúcsa. Amióta túrázunk nagyon sok élménynek, kalandnak voltunk tanúi és részesei. Megpróbálom összefoglalni, hogy ennyi év után mit tartunk a legérdekesebbnek:
Elindulni, úton lenni és eljutni máshová
Ez egy nagyon ősi élmény, ott lapul az ösztöneinkben, izgalommal tölt el, és ha átéljük, más emberként lépünk tovább: kevesebbek lennénk, ha nem történt volna meg. A ló ehhez az úthoz egy nagyon különös érzést ad: mintha egy más időből szemlélnénk a világot, másképpen haladunk és más utakon járunk, mint régen – a nomádok folyótól folyóig, hegyeken át. Az Attila túra csillagtúra, minden nap visszatérünk a Jurtaszállásra, ahonnan elindultunk. Ópusztaszer földrajzilag szerencsés fekvésű: olyan területek határán van, ahonnan egyaránt elérhetőek a kiskunsági homokbuckás ligetek, az alföldi szikes puszták és a Tisza vadregényes ártere? Ezeken a helyszíneken vezet Attila Túra útvonala. Utunk legnagyobb része tájvédelmi körzetek érintetlen és gazdag növény-és állatvilágán vezet keresztül. 25-35 km-t teszünk meg egy nap, de természetesen vannak különbségek a távok között.
LOVAK ÉS NYERGEK:
Lovastúráinkon a „honfoglalás lovát”, a legendás Akhal Tekét lovagolva fedezheti fel az utunk során érintett tájakat. Ez az a fajta, amelyikkel történelmünk összefonódik, és híres különleges kényelméről. Nem csak a lovak, de a nyergek is különlegesek: Saját készítésű magyar stílusú nyergek, korszerűsítve a mai lovaglástechnikai igényekhez és lovakhoz. Különlegesen biztonságos és kényelmes, nagyon beváltak az elmúlt évek túrái során. Azoknak, akik az Akhal Teke fajta vagy a nyergeink iránt érdeklődőknek ez a túra vagy ennek akár rövidített verziója jó lehetőséget ad a kipróbálásra, ismerkedésre.
NAPI PROGRAM
Vasárnap: Érkezés
Elhelyezkedés a Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán. A vendégek eredeti kazak és mongol jurtákban szállhatnak meg, A jurta nem sátor. Az ember által készített lakóhelyeknek, hajlékoknak egyik ősi formája. Kelet-Mongóliától a Dél Orosz sztyeppéig, időlegesen még a Kárpát-medencéig is, az ősi szállástípusok közül a legnagyobb területen terjedt el. A jurtaszállás a ménes legelőterületén helyezkedik el. A vendégek éjjel a nyitott jurtatetőn át láthatják a csillagos eget és hallják a lovak mozgásának neszeit, így a természettel harmóniában, a lovakkal testközelben pihenhetnek, ahogy egykor őseink több mint 1000 éve.
Vacsora: 18-19 óra között.Hétfő: Próbalovaglás és a méneslátogatás
Reggeli 8 órakor. Ismerkedés a lovakkal és lóra szállás 9-kor. Próbalovaglás a lovardában, ló-lovas párosok kialakítása, szintfelmérés. Rövid délelőtti lovaglás után ebéd a Jurtaszálláson. Délután méneslátogatás a Sztyeppvonattal: A csapat ekhós szekéren, amit egy traktor vontat (hasonlatosan egy vonatszerelvényhez) kalandos kört téve a pusztában megtekintheti az Ópusztaszeri Akhal Teke fajtájú ménest és a gazdaságot. A fedezőméneket, munkalovakat és kiscsikókat. Az Akhal Teke lófajta, amit láthatunk, őseink társa volt a Kárpát-medencébe való érkezésünk alatt, így ha úgy tetszik, megtekinthetjük a honfoglalás lovait. Vacsora: 18-19 óra között. Szállás: az Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán.
Kedd: Lovaglás a pusztaszeri Turul emlékműhöz
Reggeli 8 órakor. Indulás 9-kor, majd 3 órás lovaglás után piknikebéd a honfoglalás emlékhelyéül szolgáló turulos szobornál. A turul a magyar eredetmondák fontos szereplője. Az emlékmű pedig a magyar honfoglalásnak állít emléket. Vacsora: 18-19 óra között zajlik a szálláson, az Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán.
Szerda: Lovaglás a pusztai kunhalmokhoz Reggeli 8 órakor. Indulás 9-kor.
Ilyen halmok húzódnak a Kárpát-medencétől Mongóliáig. Ezek alá a halmok alá temetkeztek a sztyeppe népei több mint 2000 éven át. Párhuzam vonható a piramisokkal és ha nem is oly monumentálisak, Eurázsia hatalmas térségein volt hosszú időn át elterjedt. Mai világunkban egyre kevesebb helyen látni ezt a tájat: a sztyeppe világának tájelemeit. Az Alföldön megvizsgált több mint 1600 csak töredéke az összes halomnak. A kunhalmok felkutatása során, lovaglás az alföldi pusztán, nádasok mentén, ártéri öreg tölgyes erdőben, aminek növényvilága olyan gazdag, hogy az Alföld dzsungelének nevezhetnénk. Utunk során megelevenedik az Alföld pásztor-kultúrája. A piknikebéd a kunhalomnál zajlik. Hazalovaglás után a vacsora: 18-19 óra között. Szállás: az Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán.
Csütörtök: Lovaglás a szürke gulyához + Feszty-körkép
Reggeli 8 órakor. Indulás 9-kor. A gulyalegelő egy nagyjából 1200 ha-as tájvédelmi pusztán
helyezkedik el, jó rálátással ennek különleges és védett állatvilágára,a szabadon legelő bivalyokra, színes madárpopulációra és az érintetlen puszta horizontjára. Az út során testközelből ismerkedünk meg a magyar szürke gulyával, kis bocikkal és a bikával. A táj hiteles arca a nagy sztyeppéknek. Ebéd az Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán. Délután a Feszty-körkép (Feszty Árpád monumentális panoráma festménye a magyarok Kárpát-medencébe való bejöveteléről) megtekintése a Nemzeti Történeti Emlékparkban. Vacsora: 18-19 óra között. Szállás: az Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán.Péntek: Lovaglás a Tisza folyóhoz (Ányási kanyarhoz)
8.00-9.00: Reggeli 9-10: Bemelegítő lovarda majd indulás, 3 órás lovaglással egy hangulatos
10.00-12.00: Süli erdőn való átlovaglás: Az erdőben 100-150 éves tölgyek szegélyezik utunkat. Még a Tisza folyó szabályozása előtti fák is vannak itt ami körülbelül 120 évvel ezelőtt volt. 10 éve még iskolás programoknak, gyalogtúráknak és futóversenyeknek adott helyszínt. Manapság madár és vadvilágában gazdag. Ölyvek, hollók és őzek, nyulak élőhelye. Időlegesen még a réti sasok is költenek benne. 12.00-13.00: Ebéd a 100éves kőrisfa árnyékába 14.00-16.00: Majd utunk a szikes vidékek után az Ányási kanyarhoz fut be mely a Tisza partján terül el, ahol a nyárfák magas lombjának suhogása és madárdal hallható. Kis betekintés a Tiszai flórába annak gazdag gomba és ártéri növényvilágába. Hazalovaglás után vacsora: 18-19 óra között az Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán.Szombat: Reggeli 8 órakor. Búcsú és távozás.
Időpontok:
2024.04.28-05.04.
2024.07.28-08.03.A túra ára: 225.000 Ft
Jelentkezés, bővebb információ:
cseppentoopuszta@gmail.com
06 -30 / 97 97 001 - 2024.07.28.–2024.08.03.
- Helyszín neve: Ópusztaszer, Major 102.Helyszín címe: Ópusztaszer, Kisteleki járás, Dél-Alföld, Alföld és Észak
6767
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.
- Szervező neve: Ópusztaszeri Akhal Teke MénesTelefonszám: 06 -30 / 97 97 001