No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.
- Leírás:
Szeretnénk bemutatni a legújabb túráinkat, amelyek még az országhatárokon is túlmutatnak! Két ország teljesen eltérő régiójába látogathatsz egy hét alatt. A magyar Alföld tágas pusztáin felülünk akhal teke lovunk nyergébe, majd Erdély hegysíkjain folytatjuk vágtánkat szó szerint határok nélkül. Amit kínálunk az a 3 napos Turul Szárnyain túránk és az erdélyi 3 napos Medve nyomában, illetve a Farkasok nyomában túra.
A részvétel előfeltétele: Mindhárom jármódban való stabilitás, kiemelten a könnyített vágta és könnyített ügetés!
Időpontok:
2025. Május 3-11. (Turul szárnyain + Farkasok nyomában túra)
2025. Június 7-15. (Turul szárnyain + Medve nyomában túra)
2025. Szeptember 6-14. (Turul szárnyain + Medve nyomában túra)
Áraink:
I. Túra: 585.000 Ft/fő
II. -III. Túra: 740.000 Ft/fő.
A túra költsége tartalmazza a lovaglásokat, szálláshelyet, napi 3x bőséges étkezést és a transzfer költségeket is.
Részletes programleírás:Magyarország: A Turul szárnyain túra rész
Fedezze fel Magyarországot lóháton! Találkozzon a csodálatos Akhal Teke lovakkal és sokoldalúságukkal. Ez a túra lehetővé teszi, hogy elmerüljön a magyar kultúra szívében, miközben kipróbálhatja a magyarok tradícionális szálláshelyét a jurtákat. Olyan magyar tájakat felfedezhet fel, amelyek elbűvölőek: a Tiszától a varázslatos Süli-erdőig miközben meglátogatjuk a 75 fős akhal ménest és a közel 200 marhát számláló szürke és blonde aquiten gulyát! A napi távok kb. 20-30 kilométeresek de persze van eltérés a napok között.
Program:
0.nap Szombat: Érkezés Transzfer a Budapesti Liszt Ferenc reptérről és földi íjászat kipróbálása
Elhelyezkedés a Ópusztaszeri Akhal Ménes Jurtaszállásán. A vendégek eredeti kazak és mongol jurtákban szállhatnak meg, A jurta nem sátor. Az ember által készített lakóhelyeknek, hajlékoknak egyik ősi formája. Kelet-Mongóliától a Dél Orosz sztyeppéig, időlegesen még a Kárpát-medencéig is, az ősi szállástípusok közül a legnagyobb területen terjedt el.1.nap Vasárnap: Az Akhal teke ménes meglátogatása+ és a Feszty körkép megtekintése
8.00-9.00 Reggeli
9.00-10.00 Bemelegítő lovarda megfelelő ló lovas párok kialakítása
10.00-12.00: Lovak kipróbálása megfelelő párok beállítása majd az Akhal teke Ménes látogatása lóháton. A Cseppentő család az akhal tekék tenyésztésében mindig is a használati lovat kereste ellenben a show akhalokkal. Gondosan megválasztott egyedek maradtak a tenyésztésbe melybe nem a mennyiség hanem a minőség volt amire törekedtek. A 75 fős lóállományban a tisztavérű mag mellett a magas vérségű akhalok szerepelnek akikkel a turisztika mellett versenyeken is eredményesen szerepelnek kiváltképp a három napos military szakágban.
12.00-13.00 Ebéd
13.30-15.30 Tavon átkelés után erdei barangolás a természet lágy ölén lovon.
16.30-17.00: Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban a Feszty Árpád által festett magyarok bejövetelét ábrázoló körkép megtekintése
18.00-19.00: Vacsora a szállásonAz akhal teke Közép-Ázsia legnemesebb és leghíresebb lófajtája, a sztyeppei nomád népeknek, így a korai magyaroknak is a lóállományuk jelentős részét képezte. Ezeket a lovakat az i.e. 1. századi kínai krónikák is említik azzal, hogy Közép-Ázsiában csodálatos, „vért verejtékező mennyei lovakat” tenyésztenek. Kitartó, kemény, nagyon gyors ló. A zord ázsiai körülmények között alakult ki kivételes teljesítőképessége . Igazi türkmén fajta, egyenes leszármazottja az egykori türk lónak akinek története közel 3000 éves múltra tekint vissza. Az Aşgabat-Moszkvai 4300 kilométeres távlovaglás tette világhírűvé őket. A kínaiak egész hadjáratokat indítottak sikertelenül ezeknek a „mennyei” lovaknak a megszerzéséért.
2.nap Hétfő: Süli Erdő+Tisza Ányási Kanyar
8.00-9.00: Reggeli
9.00-10.00: Bemelegítő lovarda majd indulás
10.00-12.00: Süli erdőn való átlovaglás: Az erdőben 100-150 éves tölgyek szegélyezik utunkat. Még a Tisza folyó szabályozása előtti fák is vannak itt ami körülbelül 120 évvel ezelőtt volt. 10 éve még iskolás programoknak, gyalogtúráknak és futóversenyeknek adott helyszínt. Manapság madár és vadvilágában gazdag. Ölyvek, hollók és őzek, nyulak élőhelye. Időlegesen még a réti sasok is költenek benne.
12.00-13.00: Ebéd a 100éves kőrisfa árnyékába
14.00-16.00: Majd utunk a szikes vidékek után az Ányási kanyarhoz fut be mely a Tisza partján terül el, ahol a nyárfák magas lombjának suhogása és madárdal hallható. Kis betekintés a Tiszai flórába annak gazdag gomba és ártéri növényvilágába.
18.00-19.00: Vacsora a szálláson3.nap Kedd: Szürke gulya meglátogatása és őseink 7 nyilát formáló monumentális műemlék megtekintése
8.00-9.00: Reggeli
9.00-10.00: Bemelegítő lovarda majd lovaglás a szürke gulyáhozA gulyalegelő egy nagyjából 1200 ha-as tájvédelmi pusztán helyezkedik el, jó rálátással ennek különleges és védett állatvilágára, a szabadon legelő bivalyokra, színes madárpopulációra és az érintetlen puszta horizontjára. Az út során testközelből ismerkedünk meg a magyar szürke gulyával, kis bocikkal és a bikával. A táj hiteles arca a nagy sztyeppéknek.
12.00-13.00: Piknik ebéd
14.00-16.00: Délután csapatunk meglátogatja Ópusztaszer egyik látványosságát a Hét Vezér Nyilát megformáló monumentális emlékművet majd elbújik az erős napfény elől és az erdei utakon folytatja útját.„Anonymus leírása szerint a honfoglaló magyarok a Körtvélytóhoz (Curtueltou) értek, és a Gyümölcsény nevű erdőnél 34 napot eltöltve Árpád és nemesei gyűlést tartottak, ahol megállapították az ország törvényeit: „szerét ejtették” az ország dolgainak. A gyűlés emlékére pedig a helyet Szer-nek nevezték el.” Ide kapcsolódik a vérszerződés a magyar hagyomány szerint a magyarság első alapszerződése.
18.00-19.00: Búcsúvacsora a szálláson
Búcsúvacsora: A magyarság letelepedésének egyik legfontosabb mondájának Hunor és Magor legendájának ismertetése. A csodaszarvas története. Koccintás az eddigi közös élményekre.
4.nap Szerda: Transzfer Erdélybe
8.00-9.00 Reggeli
9.00-12.00 Utazás: Átkelünk a határon autóval és bevonulunk Erdélybe. Megtekintjük Nagyszalontát, egy finom ebéd eltöltése után, folytatódik az utazás egészen Pádisig.Nagyszalonta Arany János szülőhelye. A város ma Románia területén található, a Partium régióban, de Arany idejében a történelmi Magyarország része volt. Nagyszalontát a török időkben jelentős erődítménnyé fejlesztették. A Szalontai emberek élete sok művében visszaköszön (pl: Elveszett alkotmány és a Toldi).Nagyszalonta történelmileg jelentős és legfontosabb látványossága az Arany János Emlékmúzeum, amely a különleges építészeti értékekkel rendelkező Csonkatoronyban található. Ez a torony a régi Szalontai vár része volt.
A város központjában található az Arany János szobor, amely méltó emléket állít a költőnek.Erdély: A medve nyomában túra rész
Csatlakozzon hozzánk egy lélegzetelállító túrára a Bihar-hegységben, az Erdélyi-szigethegység nyugati részén a Kárpátok része. A festői kilátás, a gazdag biológiai sokféleség és a nagy vadon, amelyet az emberi civilizáció még nem érint, nagyszerű kalandok és felejthetetlen élmények otthona. Célunk, hogy minden kalandkedvelőt elvezessünk egy „egyszer az életben” lehetőségre, hogy bele tudjon merülni a festői szépségbe, amit a hegy kínál. A Bihar-hegy számos emlős-, madár-, kétéltű-, hüllő- és halfajnak ad otthont. Nem ritka, hogy még nagy ragadozókat is látni mint például medvét. Ezeken a hegyeken nagyon sok a sziklás vidék, a meszes sziklák bonyolult szelvényeiből homokkövek aprózódnak szét, amelyek még nagyobb kihívást jelentenek az útvonalon. Csillagtúránk mindig Padisból indul (piros csillaggal jelölve a térképen). A hegyet minden nap más szögből közelítjük meg. Ez azt jelenti, hogy a fizikai állóképesség kötelező.
4.nap, Szerda: Érkezés Pádisra
16 órakor Érkezés Pádisra
17 órakorElszállásolás
19 órakor Vacsora: Tábortűz, beszélgetés, ismerkedés, bevezetés5.nap, Csütörtök:
Reggeli 8:00 – 9:00 Indulás 10 órakor: A legnehezebb és egyben a leghosszabb útvonal tesszük meg a mai nap a háromból. Padisból indulva első megállónk a Varasoaia tónál lesz, majd a Voiosu gerincen áthaladva elérjük a Britei csúcsot. Picknick – ebéd 13 órakor Visszafelé megállunk Piatra Arsanál vagyis az égett kőnél. A nap meglepetéseként pedig a Padis-barlangot nézzük meg a hazafelé úton Padisba. A mai napon egy 25 km hosszú útvonalat teszünk meg, a hegy legmagasabb csúcsa 1759 m. Mivel ez egy alapjába véve nagyon sziklás vidék, le és fel kell szállni többször is lovunkra. Ez azt jelenti, hogy ilyen fajta fizikai állóképességre szükség lesz! Vacsora – 19 órakor: Esti relaxációs program: szauna, medence, tábortűz melletti beszélgetés a napi élményekről.
Elszállásolás 2 személyes fa házikók, külön fürdővel rendelkeznek6. nap, Péntek:
Reggeli 8:00 – 9:00 Indulás 10 órakor: A 2. nap közepes nehézségű és közepes hosszúságú, 18 km. Padisból indulva pásztortábor fogja keresztezni utunkat, majd egy meredeken kaptatunk fel, ami után végtelen rétek aranyozzák be napunkat, melyek utat engednek a hosszú vágtáknak. Egy nagyon régi Pásztorfalu vár ránk az úton, ami lehetőséget ad arra, hogy barangoljunk egy kicsit, és meglátogassuk a falu híres fatemplomját. Picknick – ebéd 13 órakor A hazafelé úton megállunk a Batrana barlangjánál majd végtelen rétek vezetnek vissza minket Pádisba. Vacsora – 19 órakor– Esti relaxációs program: szauna, medence, tábortűz melletti beszélgetés a napi élményekről.
7. nap, Szombat:
Reggeli 8:00 – 9:00 Indulás 10 órakor: Felszerelések beállítása majd indulás A 3. nap a legegyszerűbb az összes útvonal közül, hosszú szép vágtákkal és festői kilátással lovagolunk Padisból kiindulva. A Padis-réten keresztül haladva érjük el Glavo-völgyét. A ponor réten lesz egy rövid megállás majd leszállunk lovainkról egy gyönyörű vízeséshez sétálunk az Izbucul Ponornál, majd meglátogatunk néhány természetes örvényt. Picknick-Ebéd 13 órakor. Padisra hazafelé tartva számos csodálatos réten és erdőn vezet át utunk.
Vacsora – 19 órakor– Esti relaxációs program: szauna, medence, tábortűz melletti beszélgetés a napi élményekről.8.nap: Vasárnap Indulás a reptérre a csapattal
Erdély: A Farkasok nyomában túra rész
Csatlakozzon hozzánk egy lélegzetelállító túrára a Zarándi-hegységben, melyet keleten az Erdélyi-érchegység, nyugaton az Alföld határolja, amelyből egy meredek szökkenéssel emelkednek ki a magaslatok. A domborzatra jellemző, hogy a völgyeken kis patakocskák szaladnak végig, a hegységet átszövik az erdei utak és ösvények, gyertyánokkal, tölgyekkel és bükkökkel. A völgyekben falvak és tanyák bújnak meg, idilli, vidéki hangulatot árasztva.
Erdély festői kilátása nagyszerű kalandok és felejthetetlen élmények otthona. Gyere el és éld át mindezt lóháton… A Zarándi-hegység igen gazdag állatvilággal rendelkezik. Nem ritka, hogy ragadozókat is látni, mint például farkasokat – innen ered a túra elnevezése, a vaddisznó, őz és a szarvas is gyakori. A túra csillagtúra jelleggel valósul meg. A hegyet minden nap más szögből közelítjük meg. Ez azt jelenti, hogy a fizikai állóképesség kötelező.4. nap: Érkezés Kladovára
16 órakor, Érkezés Kladovára
17 órakor, Elszállásolás.
19 órakor, Vacsora: Tábortűz, beszélgetés, ismerkedés, bevezetés.5. nap:
Reggeli 8:00 – 9:00 óra között.
10 órakor nyergelés a farmon, Kladován majd ezt követően indulás. Az első Erdélyi túranap teljesen érintetlen vadonban, erdőben, hegygerinc mentén zajlik. A hosszú vágtaszakaszokat tágas legelők biztosítják az út során.
Picknick – ebéd a természetben, 13 órakor.
Az első napon egy 20 km hosszú útvonalat teszünk meg, 5-6 óra lovon töltött idővel. Mivel ez egy alapjába véve sziklás vidék, le és fel kell szállni többször is lovunkra. Ez azt jelenti, hogy fizikai állóképességre szükség lesz!
A szálláshelyre 17- 18 óra között érkezünk meg. Rövid pihenőt követően bőséges vacsora, tábortűz melletti beszélgetés a napi élményekről.
Elszállásolás: Magyarádra érkezünk az 1. túra nap végén. A szálláshelyre a résztvevők csomagjai autóval érkeznek a helyszínre.6. nap:
Reggeli 9:00 és 10 óra között.
Nyergelés 10 órakor, majd ezt követően indulás. A 2. nap közepes hosszúságú, 15 km. Ezen a napon is mindhárom jármódban fogunk lovagolni, a meredekebb, sziklás részeknél a lovat vezetni fogjuk.
Ebéd késő délután a Világosi várnál lesz. A Világosi vár, mint műemlékről, csodálatos kilátás nyílik az Alföldre. A vár alkonyatkor a legszebb. Egyes feltételezések szerint a vár már a 12. században létezett, de első írásos említése csak 1324-ből maradt fenn. A vár alatt van egy hely, amelyet Szőllősi mezőnek neveznek, a szabadságharc idejében ide érkezett Görgei Aradról letenni a fegyvert.
Visszaérkezés 17 és 18 óra között a szálláshelyre. Rövid pihenőt követően vacsora, tábortűz melletti beszélgetés a napi élményekről.7. nap:
Reggeli 9:00 – 10:00 óra között.
Indulás 10 órakor: Felszerelések beállítása majd indulás. A 3. napon Magyarádról indulva Kladovára fogunk visszalovagolni. Az utolsó nap hosszabb, szép vágtákkal és festői kilátással tarkított, átkelünk a hegygerincen.
Picknick – ebéd 13 órakor. Kladovára hazafelé tartva számos csodálatos réten és erdőn vezet át utunk. Egy rövid ideig aszfaltos úton is megyünk, ez a szakasz is elhagyatott, erdei úton található.
A farmra várhatóan 18 órakor fogunk visszaérni.
Vacsora – 19 órakor, tábortűz melletti beszélgetés a napi élményekről.8. nap:
Vasárnap indulás a reptérre a csapattal (Temesvár) vagy vissza Ópusztaszerre. - 2025.05.11.–2025.05.17.
Bővebb információ: cseppentoopuszta@gmail.com
- Helyszín neve: Ópusztaszer Akhal Ménes és JurtaszállásHelyszín címe: Pusztaszeri Major 102.
6767No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Google Map Not Loaded
Sorry, unable to load Google Maps API.
- Szervező neve: Ópusztaszeri Akhal Ménes és JurtaszállásE-mail cím: cseppentoopuszta@gmail.comTelefonszám: +36309797001
- Videó link: